Preskočiť na obsah

nepodléhejte pomíjivým módním trendům – buďte realistické

  Jedno je dané: správným střihem, novou barvou a optimální nápaditou úpravou se dosáhne mnohé. Z trochy jemných vlasů lví hřívu v žádném případě neuděláme, stejně tak z přirozeně zvlněných vlasů nikdy nebudou rovné špagety.

  Kdo to i přesto vyzkouší, bude výsledkem většinou překvapen. Jestliže toužíte po účesu, který nejlépe odpovídá Vašemu typu, nepodléhejte pomíjivým módním trendům – buďte realistické.

  Realny účes

  1. krok: akceptujte sama sebe, pokuste se o správný odhad. Sportovní účesy nejvíce sluší sportovně založeným ženám. Kdo má přirozeně hladké vlasy, působí ve vysněné, nadýchané hřívě směšně.

  2. krok: zamyslete se nad kvalitou svých vlasů, právě tady se dělá nejvíce chyb. Ženám se silnými, pevnými vlasy všechny účesy „nesedí“. Poraďte se s dobrým kadeřníkem. Není sice žádný kouzelník, ale má spoustu zkušeností a rozuzlí poťouchlosti přírody.

  3. krok: najděte si spolehlivého kadeřníka, Vaše přítelkyně jistě ráda nějakého doporučí. V odborném salonu mají čas na důkladnou rozmluvu, společnými silami naleznete ten pravý účes. V žádném případě se nenechte do ničeho nutit. Pohled výkladní skříní většinou stačí, abychom si udělaly obrázek o technické úrovni kadeřnictví. Diplom nebo certifikát někde na zdi prozradí, jestli byl kadeřník za svou práci vyznamenaný a jaké má vzdělání. Kadeřníci absolvují semináře i různé odborné kurzy a rádi Vám podají informace o módním trendu, nových technikách střihu a úpravy. To jsou ti praví pro Váš vytoužený účes.

  4. krok: pozor na radikální změnu. Ženy s dlouhými vlasy, které touží po krátkém střihu, by měly v rozmezí čtyř týdnů vlasy kousek po kousku zkracovat. Kdo chce ofinu, ať si nejdříve roztřepí do čela několik pramínků. A kdo se rozhodne pro trvalou ondulaci, měl by si ji předem vyzkoušet – požádat kadeřníka o natočení vlasů podobnou technikou a jeden den si „zvykat“ na lokny.

  Tip: Upravujte si vlasy podle sebe a ne podle mínění jiných. Nejistota vyvolává nespokojenost; neptejte se často mnoha lidí, zda Vám účes sluší nebo ne. Pochopitelně nikdo není tak sebevědomý, aby všechno sám a správně rozhodl. Jestliže se však sama v novém účesu cítíte dobře, může být mínění Vašeho partnera nebo nejlepší přítelkyně zcela dostačující.

  Značky: