Preskočiť na obsah

Triky na bohatý účes.

  Objem u jakkoli dlouhých vlasů zvětšíme, když je opatrně fénujeme proti směru růstu, a je jedno, zda je pouze vysoušíme, nebo je fénujeme do tvaru. Předkloníme hlavu, proud vzduchu vychází z fénu shora, prsty nebo žebrovým kartáčem projíždíme křížem krážem vlasy proti směru růstu.

  Trik 1: Nadzvedneme vlasy u kořínků
  Jedna z možností: prameny napnuté nahoru pročesáváme nataženými prsty a od pokožky fénujeme. Pootočíme dlaní nahoru tak, abychom vlasy navíjely přes prsty, a fénujeme dál. (Platí to především pro účesy do čela.) Jestliže fénujeme hlavu v předklonu, znásobíme tím efekt. Další možnost: místo prstů použijeme žebrový kartáč a při fénování povytahujeme kořínky proti směru růstu. Výšky u kořínků a většího objemu můžeme dosáhnout i u jemných, měkkých a ne příliš bohatých vlasů, a to cílenou technikou úpravy účesu a pomocí výrobků, které dodají plnosti a pevnosti, aniž by uškodily.

  Trik 2: Fénujeme postupně
  Platí to především pro polodlouhé vlasy, a zvláště pro všechny pážecí účesy: vrchní partie sepneme na temeni velkým skřipcem, aby nepřekážely, a pramínek po pramínku nejprve na šíji a na skráních silou fénujeme přes kulatý kartáč. Získáme tak stabilní základ. Uvolníme další vrstvu vlasů a pracujeme stejným způsobem. Nakonec vyfénujeme vrchní partie.
  Po fénování necháme vždy vlasy důkladně vychladnout. Proč? Protože teplé vlasy povolí (nedají se z nich vytvarovat lokny ani vlny). Takže pokud má nový tvar držet, hříva musí vychladnout. Proto při fénování kartáč z pramínků hned nevytáčíme. Uděláme krátkou přestávku, fén odložíme a necháme několik vteřin vychladnout. Totéž platí pro práci s kulmou nebo nahřívacími natáčkami: čím déle necháme vlasy chladnout, tím bude jejich tvar trvalejší.

  Trik 3: Užíváme objemových prostředků
  Šampon, sprej nebo intenzivní kúra: objemové prostředky obalí vlasy stabilizujícím filmem, který je zdrsní a drží od sebe, takže jsou načechrané. Objemové prostředky nastříkáme do hřívy po umytí. Jemnou strukturu vlasů zesílí keratin obsažený v aminokyselinách cystinu a rovněž jim dodá lesk. Objemová intenzivní kúra obsahuje peptidy keratinu a proteiny hedvábí – dvě látky zvyšující objem a drsnost, aniž by vlasy ztěžkly. Objemové šampony šetrně myjí a zanechávají jemný film, kterým vlasy zesílí, a přitom je nezatíží.

  Trik 4: Tužidlem šetříme
  Přílišná pomoc, žádná pomoc – platí to i pro tužidla, která umožňují jemným vlasům držet tvar a zvětšují jejich objem. Příliš pěny, fönlotionu nebo tvarovacích tužidel spíš hřívu naškrobí než nadýchá. Na krátký účes úplně postačí tolik objemové pěny, kolik se jí vejde do skořápky vlašského oříšku, na dlouhý dvakrát až třikrát tolik.
  Pro vlasy, které potřebují zvětšit objem, jsou optimální krátké účesy s hodně stupňovitě sestřiženými vrchními partiemi, geometrické střihy a krátké mikádo (páže) s tupě zastřiženými konturami. Polodlouhé vlasy by měly končit v horní polovině ramen, protože pak nejsou tak těžké. (Čím kratší, tím lehčí a nadýchanější.) Nevhodné je vlasy hodně prostříhat, protože ztrácejí na bohatosti a jejich konečky se do sebe zamotávají.

  Trik 5: Lak na vlasy používáme cíleně
  Když se lakujeme tak, že shora lak jenom rozprášíme, výsledek není valný. Vrchní vlasy ztuhnou, ale účes stejně nakonec klesne. Proto u krátkého sestřihu nastříkáme lakem před nebo po úpravě jen kořínky. U delší hřívy hlavu předkloníme, vlasy nastříkáme a hlavou lehce zatřepeme. Tím vznikne pružná, ale pevná bohatost účesu. Na jemné vlasy, které potřebují zvětšit objem, je nejvhodnější lehký tvarovací sprej.

  Trik 6: Dlouhé vlasy lehce vyčešeme do výše
  Především jemné tenké vlasy – dlouhé a hladce učesané – vypadají poněkud žalostně. Opticky se jejich objem zvětší, když je vyčešeme do výše. Nejprve je však napnuté natočíme na natáčky. Jednotlivé partie po rozčesání natupírujeme a lehce zpevníme tvarovacím sprejem. Potom upravíme nahoru.

  Objemné helmy & účesy 80-tych rokov

  Trik 7: Vlasy natáčíme napnuté a hustě
  Načechraného bohatého pážecího účesu a dlouhé hřívy dosáhneme natočením vlasů na středně velké až velké natáčky.
  Tip na nadýchané polodlouhé vlasy:
  1. Slabší pramínky natáčíme na natáčky těsně vedle sebe.
  2. Při natáčení jsou vlasy napnuté a zlehka je povytahujeme proti směru růstu.
  3. Před natočením každý pramínek trochu nastříkáme tužidlem.
  4. Po rozkartáčování vetřeme nepatrné množství gelového vosku nebo zdola nahoru nastříkáme tvarovacím sprejem.

  Trik 8: Trvalá
  Vlny vždy vypadají načechranější, což platí hlavně pro jemné tenké vlasy. Nejbohatší trvalé dosáhneme, když hřívu necháme uschnout na vzduchu a co chvíli jí silou projíždíme všemi deseti prsty směrem od kořínků. Vetřeme trochu objemové pěny, konečky volně načechráme.